خيار؛ خنك و باطراوت

خيار با نام علمي Cucumis sativus  گياه بومي هندوستان است و از آنجا به نقاط ديگر جهان راه يافته است. حدود بيست قرن قبل از ميلاد مسيح مصريان قديم از آن استفاده مي‌كرده‌اند.

طبع خيار سرد و تر(مرطوب) است. خيار داري خواص مدر، نرم کننده و ملين، مسهل، دافع کرم کدو، ضد تشويش و دلهره، ضد بي‌خوابي، ضد ناراحتي‌هاي عصبي، مسکن حرارت و تشنگي است.

خيار در موارد ناراحتي‌هاي جلدي، دفع سموم و چربي‌هاي مضر، درمان دردهاي کليه، نقرس، باد مفاصل، رماتيسم، رفع چاقي و فشار خون، تب‌هاي عفوني و شديد، التهاب‌هاي دروني، سنگ‌هاي کليه و مثانه، تب‌هاي صفراوي، يرقان زرد، رفع التهاب جگر و معده به کار مي‌رود.

خيار براي بيماران مبتلا به ديابت و يرقان خوب است و باعث تقويت کبد شده و رفع تشنگي مي‌نمايد و براي خرد کردن سنگ‌هاي کليه و مثانه مؤثر مي‌باشد. خيار را مي‌توان در موارد سوزش ادرار به کار برد.

خيار را بعنوان مدر و براي رفع تب‌هاي صفراوي و يرقان بکار مي‌برند مخصوصاً موقعي که خيار زرد شده و رسيده باشد در اين صورت مزه اش ترش مي‌باشد و خاصيت زرداب در آن بيشتر است. خيار سلولز زياد دارد. خيار را بطور سالاد قبل از غذا ميل مي‌نمايند.

خيار از جمله ميوهايي است که سرشار از فسفر، آهن، پتاسيم، سديم، پروتئين و ويتامين C مي‌باشد. خيار خاصيت هضم‌کنندگي نيز دارد. خيار داراي ويتامين‌هاي A و B و C و کلروفيل و ده نوع املاح معدني است.

براي هضم بهتر خيار بايد آن را با روغن زيتون و کمي سرکه و بهتر است با آبليمو و نمک به صورت سالاد در آورده و مصرف نمايند.