کلم؛ سبزی ضد سرطان

کلم ، گیاهی با سابقه بسیار طولانی و تنوع زیاد است. کاشت و برداشت آن به  600 سال قبل از میلاد در یونان برمی‏گردد . از معروف‏ترین انواع آن می توان کلم برگ، گل کلم، کلم بروکسل، کلم پیچ، کلم قمری و کلم بروکلی را نام برد .

کلم داراي كلروفيل، ويتامينهای A ، B ،  Eو C ،اسید فولیک و عناصری مانند كلسيم، فسفر ، پتاسيم، منيزيم، گوگرد، آرسنيك ،مواد آلبومينوئيدي ، مواد قندي، ميروزين و گلوكوزيدهاي مختلف می باشد.

فولات موجود در کلم برای زنان باردار  بسیار مفید است و مانع بروز نواقص سیستم عصبی جنین می شود. همچنین فولات در پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی مفید است. از اینرو افرادی که یک بار دچار سکته شده‏اند خیلی خوب است مرتب کلم مصرف کنند و اگراز نوع کلم قرمز باشد که در آن لیکوپن موجود است اثر آن برای این افراد چند برابر می شود.

از مهم‏ترین خواص این خانواده می‏توان به تأثیر آنها در پیشگیری از سرطان اشاره کرد. ویتامین C ،  بتاکاروتن  و ایندول موجود در انواع کلم در ایجاد خاصیت ضدسرطانی آن نقش دارد. در بین آنها کلم بروکلی در پیشگیری از سرطان  مؤثرتر است و این خاصیت ضد سرطانی به دلیل وجود مواد آنتی اکسیدان  بیشتر می‏باشد.

مطالعات نشان داده کسانی که بیشتر از سبزیجات به ویژه خانواده کلم استفاده کرده اند کمتر به سرطان کولون مبتلا شده‏اند. علم جديد خواص كلم را در درمان بعضي بيماري ها از جمله پيشگيري سرطان، عفونت و زخم معده به اثبات رسانده است . این سبزي داراي يك ماده شيميايي به نام ايندول (indole) مي‏باشد كه راديكالهاي آزاد را كنترل مي‏كند. راديكالهاي آزاد طي فرايندي باعث اكسيداسيون شده و می‏توانند ساختار سلولها را تغييرداده و يا حتي آنها را از بين ببرند و منجر به تشکیل سلولهای سرطانی گردند.

کلم مدر، زياد كننده حرارت بدن، ضد چاقی، مغذي و مقوی اعضاء بدن، تصفيه كننده خون، جلا دهنده رخسار، ضد اسهال ، محرك ملايم، ضد اسكوربوت، اشتهاآور، خواب آور، آرام بخش و تصفيه كنده خون است.
كلم به علت داشتن آهن زياد و آرسنيك يكي از غذاهای بسيار عالی برای سستی استخوان ، سل و كم خونی است.
به علت داشتن كلسيم و گوگرد براي استخوان های بدن، خون، مو و ناخن مفيد است. و به علت اينكه سرشار از ويتامين هاي  C, B, Aاست ، انرژي از دست داده را به اشخاص كم خون و خسته مفرط و عصباني باز مي‏گرداند. و به علت وجود ويتامين A براي قوه بينايي مفيد است. و به علت آنزيمي كه دارد براي ورم روده ها نافع است، کلم همچنين به افراد چاق براي کم کردن وزن اضافي خود کمک مي‏ کند.

بر اساس تحقيقات کلم نه تنها به کاهش کلسترول در بدن انسان کمک مي کند بلکه ميزان قند خون را نيز تعديل مي‏ کند . کلم خواص آنتي باکتريال دارد و به همين سبب در درمان زخم معده و روده ، ورم‏های پوستی ، رماتيسم و نقرس نيز موثر واقع می‏شود . در اطفال اثر ضد كرم آسكاريس دارد كه در این مورد از كلم پيچ به ميزان 20 تا 30 گرم استفاده می‏ شود.

گذشتگان از نسل جديد چند قدم جلوتر بودند، زيرا براي درمان قانقاريا از كلم استفاده می‏ كردند.