گوجه فرنگی ضد سرطان و پيری

مهمترين تركيبات گوجه‌فرنگي شامل حدود"90" درصد و يا كمي‌بيشتر آب است و بقيه آن را پروتئين، چربي، قندهاي مختلف از جمله گلوكز و فروكتوز، ويتامين‌هاي A، C ، K، تيامين، ريبوفلاوين، پانتوتنيك اسيد، اسيد فوليك، ‌ويتامين E، اسيد آمينه‌هاي ضروري و املاح معدني از جمله كلسيم، فسفر، آهن، سديم، پتاسيم، منيزيوم، مس، منگنز، كبالت، روي ، ید و آرسنيك مي‌باشد .  با توجه به تركيبات ياد شده كه فقط قسمتي از تركيبات گوجه‌فرنگي را تشكيل مي‌دهند مي‌توان به خواص كم نظير آن پي برد‌.

 سالادکاهو و گوجه ‌فرنگي درمان کننده ي امراض عصبي هستند. به علت وجود نوعي آنتي اکسيدان به نام ليکوپن در گوجه فرنگي ، با خوردن اين ميوه احتمال بروز سرطان پروستات و پيري زودرس در افراد کاهش مي يابد.

 گوجه فرنگي به علّت دارا بودن ويتامين‌هاي A ، B، C، K و مواد معدني مانند کلسيم ، فسفر و آهن در تأمين انرژي و تقويت بدن نقش موثري ايفاء مي ‌کند. گوجه ‌فرنگي يکي از مهم ترين منابع ويتامين A مي ‌باشد. لذا در تقويت بينايي، تقويت و سلامتي پوست و مخاط‌ ها (دهان و بيني)، رشد و نمو استخوان‌ها ضروري است. گوجه ‌فرنگي سرشار از ويتامين‌هاي B1 و B2 مي ‌باشد؛ از اين رو در تسکين دردهاي عصبي، رفع بي ‌اشتهايي و درمان يبوست، نقصان ترشح شير مادر و تورم‌ دهان تجويز مي‌شود.

گوجه ‌فرنگي، بدن را در برابر امراض و بيماري‌هاي عفوني حفظ كرده و مصرف آن نيرو و نشاط مي‌بخشد. پوست و دانه‌هاي آن نيز به هضم غذا کمک ‌کرده و روده‌ها را پاک مي‌كند. آب گوجه ‌فرنگي ادرار‌آور و مفيد است. براي تميز کردن خون بايد از آب گوجه فرنگي و کرفس به نسبت مساوي و به مقدار 3 فنجان در روز، قبل از غذا و به مدت 3 هفته استفاده کرد. گوجه ‌فرنگي هضم مواد نشاسته‌اي را آسان مي ‌کند. به همين جهت از آن سس درست کرده و با حبوبات پخته مصرف مي ‌کنند.

مصرف گوجه ‌فرنگي براي اشخاصي که مبتلا به سنگ کليه و مثانه و کبد هستند، تجويز مي‌شود. گوجه ‌فرنگي بعد از ليموترش، بيش از ساير ميوه‌ها ويتامين C و مقدار زيادي فسفر، آهن، سيليس و کلسيم دارد.
بررسي تركيبات و مواد موجود در گوجه فرنگي نشان مي دهد كه درميوه‌ي گوجه فرنگي رسيده، گلوكز، فروكتوز، ساكاروز و تقريبا تمام آمينواسيدهاي اصلي به استثناي ترپتوفان وجود دارد.

در طب سنتي نقاط مختلف جهان، براي گوجه‌فرنگي اثراتي در تسكين و بهبود بعضي بيماري‌ها نظير آسم، سرفه، آنفلوآنزا، امراض چشم، گوش درد، حصبه، برص و تب زرد قايل مي‌باشند‌. در مراجع جديد علمي‌خاصيت‌هاي ضد ميكروبی، ضد اسهال، هضم كننده و ادرارآور را براي آن ذكر كرده‌اند‌.

مصرف مداوم گوجه فرنگي، خطر ابتلا به سرطان پروستات را كاهش مي دهد. عامل مؤثر آن ليكوپن نام دارد. لیکوپن، رنگدانه اي از خانواده کاروتنوئيدها و يك آنتي اكسيدان است و باعث قرمز رنگ شدن ميوه و سبزيجات مي‏شود و در برابر راديكال هاي آزادي كه از اكسيژن به وجود مي آيد و مي تواند بسيار زيان آور بوده و تومورهاي خطرناكي را ايجاد كند، محافظت می کنند. کارشناسان تغذيه معتقدند ليکوپن موجود در گوجه فرنگي از رگهاي بدن محافظت مي کند. به نوشته نشريه فرانسوي سانته زناني که هرروز در وعده هاي غذايي خود گوجه فرنگي مصرف مي کنند، کمتر از ساير افراد دچار حمله هاي مغزي يا قلبي مي شوند. گوجه فرنگي ملين است و به دفع اسید اوريك كمك مي كند.